REGULAMIN SKLEPU WWW. DOBRYJUBILER.PL

Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie internetowym z  biżuterią, prowadzonym przez Sprzedającego pod adresem www.dobryjubiler.pl, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

SPRZEDAWCA:

Aneta Smolińska Manilla II

ul. Jasna 39

31-227 Kraków

NIP  9452241155

Mail: biuro@dobryjubiler.pl

telefon/obsługa klienta: 570 583 148

 

ZASADY OGÓLNE

1. Regulamin ten określa zasady korzystania ze sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.dobryjubiler.pl

2. Warunkiem złożenia Zamówienia w Sklepie Internetowym www.dobryjubiler.pl przez Klienta jest zapoznanie się z niniejszym Regulaminem i akceptacja jego postanowień w czasie realizacji Zamówienia.

3. Towary oferowane przez sklep internetowy www.dobryjubiler.pl są wolne od wad fizycznych i prawnych.

4. W celu złożenia zamówienia niezbędne jest komputer lub inne urządzenie mobilne oraz dostęp do sieci Internetowej oraz czynna skrzynka poczty elektronicznej.

5. Sprzedający dostarcza paragon lub na życzenie fakturę VAT, będący potwierdzeniem zawartej umowy sprzedaży. Paragon i/lub faktura VAT przesyłana jest drogą elektroniczną lub dołączana do przesyłki.

6. Sprzedający zastrzega sobie prawa do publikowanych treści znajdujących się na stronie www.dobryjubiler.pl.

7. Sprzedający zastrzega, że towary objęte wyprzedażą mogą mieć lekkie zadrapania, otarcia itp. Nie przeszkadza to w użytkowaniu produktu.

8. Sprzedawca informuje, że dokonując kupna towarów za pośrednictwem sieci Internet, klient może być narażony między innymi na wpływ osób trzecich, wirusy, konie trojańskie, spam. Aby uniknąć wyżej wymienionych zagrożeń każdy użytkownik Internetu powinien zainstalować na swój komputer aktualne oprogramowanie ochronne.

ZAMÓWIENIA

1. Ceny podane są cenami podanymi w polskich złotych. Ceny nie zawierają kosztów wysyłki, które są podane przy każdym produkcie. Cena wiążącą jest ceną, która obowiązywała w chwili dokonania zakupu przez klienta.

2. Zamówienia są przyjmowane przez stronę internetową, drogą mailową oraz telefoniczną.

3. Zamówienia można składać 24 H na dobę 7 dni w tygodniu przez cały rok.

4. Czas realizacji zamównienia trwa od 2- 10 dni roboczych.

5. W celu złożenia zamówienia niezbędne jest podanie danych kupującego ( imienia, nazwiska, adresu, telefonu, adresu e-mail) oraz prawidłowego wypełnienia formularza dostępnego na stronie internetowej www.dobryjubiler.pl , a także akceptacja regulaminu sklepu www.dobryjubiler.pl

6. Kupujący jest zobowiązany do podania prawdziwych i pełnych danych osobowych.

7. Sprzedający ma prawo do anulowania zamówienia w przypadkach, gdy:

kontakt z kupującym nie będzie możliwy i/lub sprzedający nie otrzyma wpłaty do 5 dni od daty złożenia zamówienia i/lub kupujący nie odbierze przesyłki.

8. Klient może skorzystać z opcji zapamiętania jego danych przez system w celu ułatwienia procesu składania kolejnego Zamówienia. W tym celu należy zarejestrować się na stronie www.dobryjubiler.pl .

9. Realizacja zamówienia następuje od momentu zaksięgowania przez sprzedającego wpłaty należnej za zakupiony towar (nie dotyczy to płatności za pobraniem).

10. Nasza firma prowadzi wyłącznie sprzedaż wysyłkową, nie ma możliwości odbioru osobistego.

11. Staramy się dokładnie i realnie odwzorować sprzedawany towar, jednak kolory rzeczywiste i widoczne na zdjęciach mogą się nieznacznie różnić. Wpływ na to ma między innymi: oświetlenie, ustawienie monitora.

 

WYSYŁKA TOWARÓW

1. Towar wysyłany jest pod adres podany przez klienta w formularz zamówienia, drogą telefoniczną lub mailową jako adres dostawy. Nieprawidłowości w podaniu adresu dostawy przez klienta mogą wpływać na opóźnienie lub niedostarczenie przesyłki.

2. Towar jest wysyłany za pomocą Poczty Polskiej, InPost oraz firmy kurierskiej w zależności, którą opcje wybierze kupujący w formularzu zamówienia. Koszt dostawy pokrywa kupujący.

3. Czas dostarczenia przesyłki podany na stronie internetowej www.dobryjubiler.pl jest czasem orientacyjnym. W przypadku płatności przelewem tradycyjnym należy wziąć pod uwagę czas zaksięgowania płatności na rachunku bankowym sprzedającego.

4. Rozliczenia transakcji e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Szybkich Przelewów24.

5. Płatność za pobraniem oznacza, że należność za zamówiony towar będzie pobrana w momencie dostarczenia przesyłki do klienta.

6.W okresie świątecznym czas wysyłki może się przedłużyć.

7. Płatność za zamówiony towar może nastąpić za pobraniem, za pośrednictwem systemu przelewy24 lub przelewem na konto bankowe właściciela sklepu www.dobryjubiler.pl

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

1.Klient ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zakupionych w sklepie internetowym www.dobryjubiler.pl towarów, bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Termin 14-sto dniowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, rozumianego jako objęcie rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez konsumenta osobę trzecią inną niż przewoźnik .

2. Nawiązując do Ustawy z dnia 30.05.2014r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 nr 827). Zwrócony towar powinien być nieużywany i kompletny. Towar powinien posiadać komplet nienaruszonych metek, oryginalne opakowanie oraz dowód zakupu oraz gratisy dołączone do paczki. Prosimy aby zwracany towar był należycie zapakowany do wysyłki ( koperta bąbelkowa, karton) w celu uniknięcia uszkodzeń w transporcie. Radzimy aby ubezpieczać przesyłkę.

3. Towar należy odesłać niezwłocznie po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy, nie później niż w terminie 14 dni.

4. Zwrot należności nastąpi w terminie 14 dni od daty przyjęcia towaru przez www.dobryjubiler.pl na konto bankowe klienta podane w formularzu zwrotu.

5. Zwrot obejmuje koszt towaru oraz koszt najtańszej wysyłki dostępnej dla tego towaru. W drugą stronę koszt przesyłki pokrywa klient.

6. Nie będą przyjmowane zwroty za pobraniem.

7. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru cech i funkcjonowania Towaru.

Zwroty należy wysyłać na adres:

Aneta Smolińska Manilla II

ul. Jasna 39

31-227 Kraków

NIP  9452241155

Mail: biuro@dobryjubiler.pl

REKLAMACJA

1. Zgodnie z ustawą z 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz.U.Nr141,poz.1176zpóź.zm) kupujący ma prawo do złożenia reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.

2. W tym celu należy zgłosić reklamacje na adres biuro@dobryjubiler.pl oraz wypełnić FORMULARZ REKLAMACJI.

Reklamacje należy wysyłać na adres :

Aneta Smolińska Manilla II

ul. Jasna 39

31-227 Kraków

NIP  9452241155

Mail: biuro@dobryjubiler.pl

3. Składając reklamację należy wysłać do sprzedawcy reklamowany produkt wraz z dowodem zakupu i wypełnionym formularzem reklamacyjnym.

4. Sprzedawca rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni od dnia złożenia reklamacji.

5. W przypadku uzasadnionej reklamacji sprzedawca naprawi lub wymieni reklamowany towar na nowy, pełnowartościowy lub zwróci wartość kupionego towaru. W przypadku zwrotu pieniędzy, Sprzedawca ma na to  14 dni.

6. Klient powinien niezwłocznie sprawdzić doręczoną przesyłkę w obecności kuriera i sprawdzić jej zgodność oraz ewentualne wady i poinformować o nich sprzedającego.

7. w przypadku nie uznania reklamacji przez Sprzedającego, konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów między innymi udania się do odpowiedniego Wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej. Informacje na temat innych pozasądowych metod dochodzenia swoich roszczeń oraz sposobów rozpatrywania reklamacji można znaleźć między innymi na stronach internetowych Wojewódzkiego Inspektowa Inspekcji Handlowej, rzeczników konsumentów, organizacji społecznych.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI ORAZ OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - RODO

KTO JEST ADMINISTRATOREM BAZY DANYCH OSOBOWYCH?

1. Administratorem danych osobowych jest firma 

Aneta Smolińska Manilla II

ul. Jasna 39

31-227 Kraków

NIP  9452241155

zarządzający sklepem internetowym www.DobryJubiler.pl (dalej „Administrator”).

2. Kontakt z Administratorem jest możliwy za pomocą adresu mailowego biuro@dobryjubiler.pl

SKĄD MAMY TWOJE DANE OSOBOWE?

3. Wchodzimy w posiadanie Twoich danych osobowych poprzez zarejestrowanie się na stronie (założenie konta) www.DobryJubiler.pl, składanie zamówień poprzez szybkie zakupy na powyższej stronie, składanie zamówień telefonicznych pod numerem 570 583 148 lub mailowych na adres biuro@dobryjubiler.pl  ,składanie zamówień za pośrednictwem kont firmowych firmy 

Aneta Smolińska Manilla II

ul. Jasna 39

31-227 Kraków

NIP  9452241155

na portalu www.Allegro.pl

PO CO NAM TWOJE DANE OSOBOWE?

4. Twoich  Dane osobowe są niezbędne do procesu realizacji zamówienia ( m.in. wysyłki, obsługi płatności, reklamacji, zwrotów, pytań do zamówień, kontaktu w sprawie zamówień)

Oraz do założenia konta klienta, gdzie można śledzić proces zamówienia, a także do procesów marketingowych (np. za zgodą wysyłki newslettera), za Twoją zgodą zapisywanie danych w plikach cookies.

JAK MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI OSOBOWYMI?

5. W każdej chwili możesz zażądać usunięcia swoich danych osobowych poprzez wysłanie maila na adres biuro@dobryjubiler.pl , z prośbą o usunięcie danych. Dane będą przetwarzane do momentu zgłoszenia chęci o byciu zapomnianym.

JAKIEGO RODZAJU DANE OSOBOWE ZBIERAMY?

6. Dane osobowe jakie wymagamy i są niezbędne do realizacji zamówienia są to : Imię, Nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, adres e-mail oraz dane firmy (jeżeli potrzebne jest wystawienie faktury VAT)

7. Dane, które możesz dobrowolnie podać to data urodzenia.

8. Administrator danych osobowych spełnia wszystkie prawa wynikające z ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

JAK MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI OSOBOWYMI?

9. Zgodnie z ustawą osoba może zażądać sprostowania swoich danych osobowych, gdy są niepełne lub błędne; usunięcia swoich danych osobowych przez Administratora, gdy nie będą już potrzebne do realizacji zamówienia, gdy wycofasz zgodę na ich przetwarzanie, dane osobowe będą przetwarzane niezgodnie z prawem, dane osobowe udostępni dziecko; gdy zechcesz ograniczyć przetwarzanie swoich danych osobowych, gdy m.in. są nieprawidłowe; możesz także żądać przeniesienia swoich danych osobowych

GDZIE MOŻESZ ZGŁOSIĆ SKARGĘ NA NIEPRAWIDŁOWE ZARZĄDZANIE TWOIMI DANYMI OSOBOWYMI?

10. Skargi odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych możesz zgłaszać do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

GDZIE TWOJE DANE OSOBOWE SĄ UDOSTĘPNIANE?

11. Twoich  dane osobowe udostępniane są  :stronom transakcji płatniczych, stronom obsługującym wysyłkę, osobom/firmom współpracujących z Administratorem w celach marketingowych.

KIEDY I PRZEZ JAKI CZAS ZBIERAMY I PRZECHOWYWUJEMY TWOJE DANE OSOBOWE?

12. Twoje dane osobowe przechowywane są przez Administratora podczas procesu realizacji zamówienia oraz po tym procesie (w celu dochodzenia roszczeń związanych z zawartą umową oraz celach marketingowych do czasu wycofania zgody), a także bez procesu realizacji zamówienia (gdy założysz konto na stronie www.DobryJubiler.pl lub wyrazisz zgodę na wykorzystywanie swoich danych osobowych do celów marketingowych (do czasu wycofania tej zgody). Twoje dane przechowywane są przez 5 lat.

13.Twoje dane osobowe nie są przetwarzane w sposób zautomatyzowany, poprzez profilowanie.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. W sprawach, które nie są uregulowane Regulaminem sklepu internetowego www.dobryjubiler.pl zobowiązują stosowne przepisy prawne.

2. załącznikami do regulaminu są dostępne na stronie www.dobryjubiler.pl formularz zwrotów oraz formularz reklamacji.

3. Niniejszy regulamin obowiązuje od 01.08.2021 roku.